Korzyści z kąpieli w wannie z hydromasażem
Jeszcze do niedawna wanna z hydromasażem była dostępna tylko w gabinetach fizjoterapii lub luksusowych ośrodkach SPA. Kąpiel w domu z hydromasażem była możliwa tylko dla osób zamożnych. Dobrej jakości wannę lub prysznic z hydromasażem można kupić już za 10 000 zł. Czy warto zainwestować w takie urządzenie łazienkowe? Przyjrzymy się, jak działa hydromasaż i czy jest odpowiedni dla każdego. Podzielimy się także poradami i wskazówkami dotyczącymi wyboru odpowiedniego prysznica lub wanny, a także jak pielęgnować swoją strefę mini SPA, aby służyła nam przez długie lata.
Codziennie, bez wychodzenia z domu, możesz korzystać z prozdrowotnych właściwości masażu wodnego we własnej wannie. Wanna z hydromasażem jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz mało czasu, nie możesz dojechać do kliniki lub chcesz zaoszczędzić pieniądze.
Hydromasaż dla zdrowia
Masaż wodny może pomóc rozluźnić napięte mięśnie i poprawić krążenie. Można go łączyć z ultradźwiękami, aby uzyskać efekt rozgrzewający, który pomaga w walce z cellulitem. Masaż powietrzny jest zabiegiem relaksującym i nawilżającym, który poprawia mikrokrążenie. Zalecany jest przy bólach mięśniowych, skurczach i kontuzjach. Masaż łączony wodno-powietrzny jest jednym z najsilniejszych rodzajów masażu. Masaż ten ma działanie relaksujące, poprawiające krążenie krwi i redukujące stres. Wanna z hydromasażem Sensual Wall może być używana w każdej łazience. Jednak seniorzy, kobiety w ciąży i pacjenci z cukrzycą powinni skonsultować się z lekarzem przed użyciem urządzenia.
Hydromasaż, rehabilitacja
Hydroterapia jest szeroko stosowana w rehabilitacji i fizykoterapii schorzeń reumatologicznych, układu oddechowego i innych. Hydromasaż może mieć pozytywny wpływ na stawy, mięśnie i więzadła, a także na ogólny stan zdrowia. Optymalizuje pracę układu trawiennego, krwionośnego i limfatycznego. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne, stymuluje enzymy i endorfiny. To w naturalny sposób poprawia samopoczucie i łagodzi ból. Wanna z hydromasażem może być wypełniona zimną wodą, co daje efekt przeciwbólowy i energetyzujący.
Ciąża i hydromasaż
W czasie ciąży zawsze najlepiej jest skonsultować się z lekarzem. Temperatura wody w wannie z hydromasażem nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza. Również strumień masażu nie powinien być zbyt silny. Światłoterapia jest bezpieczna, ale istnieją pewne przeciwwskazania.
Odchudzanie i hydromasaż
Dla osób, które zmagają się z nadwagą, wanna z hydromasażem będzie świetnym rozwiązaniem. Regularne kąpiele z bąbelkami poprawiają ukrwienie, wygląd skóry i spalanie tkanki tłuszczowej. Redukuje również cellulit, zwiększa elastyczność mięśni i jest szczególnie korzystna dla kobiet, które dopiero co urodziły dzieci.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!