MENU
Jesteś tutaj: Szkolenia Jakie są wymagania, aby uzyskać prawo jazdy na motocykl (kat. A)?

Jakie są wymagania, aby uzyskać prawo jazdy na motocykl (kat. A)?

10:20, dnia 18 kwiecień 2022r.
Kategoria:Szkolenia
242
0

Prawo jazdy A1Wiele osób marzy o prawie jazdy A1. Ile to kosztuje i jak wygląda szkolenie? Czy każdy może podejść do egzaminu? Poznaj teorię i praktykę jazdy na motocyklu, aby wybrać odpowiedni ośrodek szkoleniowy, sprawnie poruszać się po kursie i zdać egzamin na kategorię A.

Prawo jazdy kategorii A to dokument, który pozwala na prowadzenie motocykla bez ograniczeń. Jak uzyskać to prawo jazdy?

Jakie są wymagania, aby uzyskać prawo jazdy kat. A?

Ważne jest, aby być w odpowiednim wieku. Minimalny wiek wymagany do uzyskania prawa jazdy kategorii A, aby móc prowadzić motocykl, to.

  • 18 lat - jeśli jest żołnierzem kierującym pojazdami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
  • 20 lat - Jeżeli posiada prawo jazdy kategorii A2 od co najmniej 2 lat.
  • 24 lata - Jeżeli nie posiada prawa jazdy kategorii A2 przez co najmniej 2 kolejne lata.

Ważne: Naukę jazdy w ośrodku szkolącym przyszłych kierowców (OSK), można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku kierowcy.

Aby zdać egzamin na prawo jazdy, należy ukończyć lekcję jazdy w OSK. Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy możemy rozpocząć szkolenie.

  • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem.
  • Profil kandydata na kierowcę (PKK) to zbiór danych, które identyfikują i opisują osobę ubiegającą się o prawo jazdy.

Motocykliści, którzy chcą uzyskać uprawnienia?

Lekarz wyda zgodę na rozpoczęcie szkolenia. Przeprowadzi on badanie, aby ustalić, czy Twój stan zdrowia pozwala na jazdę motocyklem. Lekarz zbada Twój wzrok, słuch, równowagę i układ ruchowy. Ocenia on także stan zdrowia psychicznego. Lekarz orzecznik poszukuje także oznak nadużywania narkotyków lub uzależnienia.

Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych istotnych nieprawidłowości, wyda dokument potwierdzający zdolność do prowadzenia motocykla. Jego zaświadczenie będzie zawierać pewne warunki, w tym wymóg noszenia soczewek kontaktowych lub okularów.

Badanie lekarskie na prawo jazdy musi przeprowadzić lekarz medycyny pracy. Przyszłe ośrodki szkolenia kierowców współpracują z ekspertami w tej dziedzinie, aby umożliwić kursantom ocenę na miejscu, na terenie szkoły. Badania te mogą być przeprowadzane niechlujnie, dlatego często konieczne jest wypisanie protokołu. Koszt badania lekarskiego w Polsce wynosi 200 zł. Nie daj się oszukać!

Motocykl PKK

Profil Kandydata na Kierowcę (numer PKK) jest dokumentem elektronicznym, którego nie możesz użyć, aby rozpocząć szkolenie w OSK. Musisz wypełnić wniosek, załączyć zaświadczenie lekarskie i swoje zdjęcie (kolorowe, 3,5x4,5 cm). Wymagany jest również dowód tożsamości. Dokumenty te należy przynieść do Wydziału Transportu w miejscu zameldowania. PKK jest często wydawany właśnie tam. Dokumenty można też złożyć w najbliższym Wydziale Transportu, jeśli nie mieszka się w okolicy zameldowania. W takich przypadkach okres oczekiwania na PKK może się wydłużyć nawet do kilku tygodni.

Pierwsze szlify, czyli nauka w OSK jest konieczna

Zgłoś się ze swoim PKK do szkoły nauki jazdy. Ich zadaniem jest przygotowanie Cię do zdania egzaminu. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią szkołę jazdy. Albo nauczą Cię jeździć, albo nie. Jak wybrać szkołę nauki jazdy na motocykl.

Opłata za kurs prawa jazdy kategorii A waha się od 1100 zł do 2000 zł. Koszt kursu zależy od kilku czynników: renomy szkoły i metody szkolenia (kursy ekspresowe są droższe niż te prowadzone normalnie), liczby godzin teorii i zajęć praktycznych, a także dodatkowych szkoleń z pierwszej pomocy i techniki jazdy. Nie daj się zwieść niskim cenom. Oferty te często kryją w sobie dodatkowe koszty, które odkryjesz w trakcie szkolenia (materiały, opłata za egzamin wewnętrzny itp.). Przed dokonaniem płatności zapytaj o wszystkie szczegóły, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Minimalna liczba godzin nauki obejmuje 30 godzin teorii (po 45 minut) i 20 godzin praktyki (po 60 minut). Kurs jazdy na motocyklu (teoria + praktyka) trwa zazwyczaj około jednego i ćwierć miesiąca. Czas potrzebny do ukończenia kursu jazdy na motocyklu (teoria i praktyka) zależy od twojej dyspozycyjności, a także od zaplanowania i przeprowadzenia części praktycznej. Niektóre szkoły rozpoczynają kursy w lutym (np. Możesz zapisać się na stronie kulikowisko.pl, a prawo jazdy otrzymasz w ciągu kilku miesięcy.

Najlepszy księgowy 11:10, dnia 28 kwiecień 2022r.
Czyszczenie i regeneracja DPF Marki 15:44, dnia 19 maj 2022r.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*