MENU
Jesteś tutaj: Zwierzęta Jak przygotować pupila na pierwszą wizytę u groomera ?

Jak przygotować pupila na pierwszą wizytę u groomera ?

08:46, dnia 11 styczeń 2023r.
Kategoria:Zwierzęta
25
0

Stres, niepokój, ekscytacja - te słowa można użyć, aby opisać pierwszą wizytę Twojego pupila u groomera. Naturalnym jest, że odczuwa on niepokój, gdy przygotowuje się do czegoś nowego. Tak samo czują się także nasi ukochani podopieczni. Stres jak generuje pierwsza wizyta u psiego fryzjera to naturalna reakcja psiaka, jak i jego opiekuna. I o ile my zazwyczaj świetnie radzimy sobie z tego typu wyzwaniami, to nasz pupil – niekoniecznie. Groomer Szczecin - jak przygotować psa na pierwszą wizytę, oto kilka wskazówek.

Kiedy wybrać się pierwszy raz do groomera?

Pierwszy kontakt z psim fryzjerem może być stresującym doświadczeniem dla szczeniąt, ale jeszcze bardziej dla dorosłych psów, które nie miały dotąd styczności z groomingiem. Dlatego wskazane jest, aby zapoczątkować przygodę z fryzjerem dla psów już w pierwszych miesiącach życia pupila.

Okres szczenięcy to czas, gdy pies aktywnie się edukuje i poznaje wielki, otaczający go świat. To wtedy czworonóg najsprawniej dostosowuje się do zmian. Z tego powodu należy skorzystać z tego okresu na stopniową aklimatyzację do wizyt w psim salonie fryzjerskim. Tym bardziej, że jest to miejsce wypełnione nowymi odgłosami, aromatami i przedmiotami. Dźwięk suszarki, woń środka dezynfekującego oraz tona akcesoriów i urządzeń może być przytłaczające dla nas - ludzi. Wyobraźmy sobie, jak wielkie napięcie musi odczuwać bezbronny zwierzę. Przez to tak ważne są wizyty u groomera już od wczesnej młodości pupila. Kiedy umówić szczeniaka na pierwsze strzyżenie? Najlepszym rozwiązaniem będzie okres między 3, a 4 miesiącem życia.

Ile potrwa pierwsza wizyta u groomera?

Pierwszy raz w fryzjerze trwa dłużej niż normalna wizyta. Jednakże czas poświęcony w salonie opieki nad zwierzętami zależy od wielu innych elementów, które należy rozważyć. Obejmują one:

  • Wielkość psa

Duże rasy muszą przewidzieć dłuższy pobyt u groomera. Większy psiak oznacza więcej włosów, więc psi fryzjer będzie musiał poświęcić więcej czasu, aby doprowadzić Waszego zwierzaka do porządku.

  • Rasa psa

Psy o długich włosach będą wymagać więcej uwagi od groomera, niż te o krótkim futerale. Często trzeba włożyć więcej pracy, aby osiągnąć pożądany rezultat.

  • Stan sierści

Kluczowy element, mający wpływ na okres pobytu pupila u groomera. Ważne jest, by szczególnie uwzględnić czworonogi, które nie posiadały regularnych wizyt u psiego fryzjera lub miały długą przerwę. Stan futra jest również wynikiem dbania o niego w domu. Należy zatem uważnie wybierać kosmetyki, zapytać groomera o poradę w tym zakresie.

  • Zachowanie psa

Psy są jak osoby. Każdy ma inny charakter i temperament. W związku z tym ich postępowanie w psiej fryzurze będzie odmienne. Zestresowane i wrażliwe psy będą mieć dłuższy pobyt u groomera. Doświadczony stylista będzie starał się wykonywać swoją pracę powoli i z precyzją, aby nie ponieść zwierzęciu dodatkowych kłopotów.

  • Regularność wizyt

Psy, które systematycznie użytkują z usług groomerskich będą zdecydowanie spokojniejsze, a tym samym będą łatwiej współdziałać z fachowcem. Stąd pierwszy raz psa u fryzjera stanowi to najdłuższe wyjście. Jest to całkowicie nowe wydarzenie i strach u pieska wpływa często na przedłużenie trwania usługi.

Jak długo trwa odwiedziny u groomera dla psów? Zwykle kompleksowe traktowanie, uwzględniające przygotowanie kąpieli, dbanie o uszy, oczy i przycięcie sierści, trwa od 1,5 do 2 godzin. Wszystko jednak zależy od naszego pupila i po kilku wizytach jesteśmy w stanie wywnioskować bardziej precyzyjnie..

Jak zmniejszyć psi stres u groomera?

Odwiedziny u groomera to stres dla Twojego pupila, szczególnie gdy jest to jego pierwszy raz. Doświadczony psi fryzjer wie jak złagodzić zdenerwowanie zwierzęcia, aby skutecznie ograniczyć jego napięcie. Zbliżona współpraca z właścicielem pupila pomaga w tym procesie. Powinieneś jednak wykorzystać kilka prostych trików, które pomogą Twojemu pupilowi przyzwyczaić się do stresu przed spotkaniem z specjalistą.

  • Krótka przechadzka przed wizytą Dając psu możliwość przespacerowania się przed odwiedzinami w salonie jest zdecydowanie zalecanym rozwiązaniem. Ten czas wolności i przyjemności sprawi, że czworonóg będzie bardziej spokojny i nie będzie zbyt szybko się nudził. Wiadomo bowiem, że nudne sytuacje mogą wywoływać nieprzewidywalne myśli w głowie psa.
  • Systematyczne czesanie w domu, Przyuczanie psiaka do obrazu i dotyku szczotki to zdecydowanie istotny element, który pozwoli zmniejszyć jego stres – szczególnie ten podczas pierwszej wizyty u groomera.
  • Regularne używanie suszarki do włosów, pomoże mu się przyzwyczaić do hałasów, z jakimi zetknie się w czasie wizyty u groomera.
  • Częste domowe zabiegi pielęgnacyjne.. Warto także od czasu do czasu zaglądać do uszu psu, chwytać go za łapy, czy oswajać z akcesoriami takimi jak nożyczki, suszarka czy cążki do pazurów (oczywiście pod nadzorem!). Dla szczenięcia może to być element świetnej zabawy z opiekunem, która przyczyni się do zmniejszenia stresu, gdy ten trafi już w ręce psiego fryzjera.

Dzięki tym prostym wskazówkom pomożecie swojemu ukochanemu czworonogowi przygotować się do pierwszego razu u groomera.

Wizyta u groomera – czego powinien oczekiwać opiekun? 

Pierwsze odwiedziny u fryzjera mogą być trudne zarówno dla psa jak i dla jego właściciela. Zazwyczaj pojawiają się pytania dotyczące pielęgnacji, odstępy między wizytami i czas trwania zabiegu. Równie ważne dla właściciela będzie pytanie o koszty usługi fryzjerskiej. Przed wizytą warto więc zapoznać się z cennikiem, który jest tworzony indywidualnie w danym salonie. Należy również przeczytać opinie o danym miejscu i przygotować listę pytań do specjalisty. Nie denerwujcie się, jeśli Wasz pupil na początku nie chce współpracować z fryzjerem. Z czasem i przyzwyczajeniem wszystko się ułoży.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*